Malý velký Běh. Pohled bežce Petra Dvořáka.

Malý velký Běh

Svůj příspěvek k sobotní Brdské 25 se startem v podbrdském Lázu začnu v nedaleké rovněž podhorské vesnici Vysoká. V malém domku na okraji vesnice máme psací stůl, o kterém můj táta Antonín Dvořák (poslední žijící vnuk slavného skladatele) někdy říkává hudbymilovným návštěvníkům: „Všimněte si jak u tak malého psacího stolu vznikla tak velká díla“. Antonín Dvořák opravdu napsal ve Vysoké u Příbrami ve velmi skromných poměrech téměř 30 svých vrcholných děl (Slovanské tance, operu Rusalka, 8. symfonii atd…). Není žádného sporu o tom, že Brdská 25 nevzniká s velkou podporou atletických či sportovních svazů, olympijských výborů, či fondů EU. Rozhodně však tento běh svou organizací a průběhem odpovídá velmi kvalitní sportovní akci. Celý tým tří hlavních aktérů a mnoha dobrovolných pomocníků šlapal přes mírnou nepřízeň počasí jako dobře namazaný stroj. Některé věci člověk bere jako samozřejmost, ale jen když se trochu zamyslím, co vše je třeba zajistit, tak se mi z toho točí hlava. Počínaje propagací, parkováním, doprovodnými programy, značením a úpravami tratí, občerstvením na trati a v cíli, vyjednávání s obcí, vyjednávání s vojenskými lesy, zajištění cen…..
Sejdou-li se talent, chuť s nadšením a radostí něco dělat a pak opravdu tvořit, tak vznikají v našem kraji opravdu pěkná díla.
S vřelým poděkováním Alešovi, Petrovi a Radkovi i celému týmu pomocníků, brdským vzduchem ošlehaní Dvořáci
Zapsal Petr sr.

P. S. Pokud byste měli zájem se někdy podívat jak malý je ten psací stůl, tak Vám mohu prohlídku zajistit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je ab. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.