Brdská 25 předčila očekávání

Máme za sebou Brdskou 25 roku 2013.
V neděli nás na hřišti v Lázu čekal snad nejhezčí den letošního roku, sluníčko, teplo, bezvětří. Zázemí závodu přívítalo první malé závodníky již po 9té hodině, trasu okolo a na hřišti zvládly všechny děti hravě, bezpečně a v nejlepších časech. Druhým sluníčkem neděle byla Tereza Čapková, jejíž přitomnost a účast ozdobila nejprve závod dětí aby pak  posléze předala ocenění za jejich výkony. Tereza odstartovala i hlavní závod – Brdskou 25. Přesně ve 12 hod se tedy závodníci pustili do souboje s tratí, která byla náročná ale zárověň jedna z nejkrásnějších mezi vytrvaleckými tratěmi. Strach s přílišného tepla nebyl na místě, stín, les a sveží vzduch vytvořily téměř ideální bežecké podmínky. První v cíli byl mezi muži Jan Hradecký, následovaný Jiřím Bubeníčkem a Martinem Sajdlem. Mezi ženami doběhla první Jana Sajdlová, následována Věrou Karasovou a Danou Matějkovou. Do cíle pak doběhli všichni závodníci v pořádku a nadšeni z právě zvládnuté výzvy.

Doprovodné akce byly odstartovány ve 12:30 a na trať vyrazil značný počet odvážlivců s hůlkami a kočárky, vůbec největší zastoupení měla skupina Zoufalek. Trať byla velmi náročná a pro většinou zůčastněných dětí pak zcela nepochopitelná. Všichni však dokončili a někteří předvedli výborné sportovní výkony – zejména pak první v cíli s hůlkami Zdeněk Kunc a s kočárkem Andrea Frantová.

Brdská 25 se tedy nesmazatelně zapsala do paměti všech účastníků svoji krásou, náročností a skvělou organizací.

Velké poděkování patří všem partnerům a zejména pak : všem dobrovolníkům v zázemí i na trati, Radkovi Eliášovi a Petrovi Švarcovi za špičkovou organizaci, Tereze Čapkové za její přítomnost, Marcelovi Forejtovi a DJ Tomášovi za vytvoření nezapomenutelné atmosféry a všem co přisli za jejich účast.

Těšíme se na další Brdskou 25.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je ab. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.